Telefon: 017 8628 131
Telefon kom.: 0 691 947 796
WWW: www.kreg.pl
E-mail: kreg@kreg.pl

Program zdrowienia


Terapia manualna kręgosłupa i układu kostno-stawowego

Terapia manualna w modelu holistycznym (połączenie wielu badań i terapii) jest nowoczesnym systemem nieinwazyjnego procesu zdrowienia, dolegliwości narządu ruchu, a przede wszystkim kręgosłupa. Poprzez wspaniałe osiągnięcia chiropraktyki , jest praktycznym i naukowym rozwinięciem tysiącletnich tradycji oraz doświadczeń medycyny ludowej w "nastawianiu kości i stawów", zwanej do dziś "kręgarstwem".

We współczesnej praktyce odwołuje się do jedności psychofizycznej organizmu poszerzając możliwości oddziaływania zdrowienia o elementy psychoedukacji. Narząd ruch jako strefa integrująca osobowość ludzką, odgrywa bardzo ważną rolę w uruchamianiu procesów zdrowienia organizmu. Stosując terapię manualną w modelu holistycznym, korzystamy z niezbędnych możliwości badawczych i diagnostycznych medycyny klasycznej. Uzupełniamy je specyficznym, ukierunkowanym wywiadem, szczegółowym badaniem manualnym, na bieżąco dostosowującym działania zabiegowe do nieustannie zmiennego stanu organizmu klienta.

Zabiegi polegają na stosowaniu niebolesnych oraz bezpiecznych mobilizacji uruchamiających, uciskowych i rozciągających. W przypadkach zaburzeń i chorób czynnościowych (odwracalnych), normalizują one stan tkanek okołostawowych przywracając zdrowienie. W dysfunkcjach pochodzenia organicznego i strukturalnego mogą istotnie wspomagać proces zdrowienia. Integralną częścią terapii manualnej w modelu holistycznym jest indywidualna edukacja chorych w zakresie tzw. autoterapii . Jej celem jest nauczenie każdego klienta jak doprowadzić do pełnego wyleczenia oraz jak zapobiegać nawrotom.